بازدیدها: 73

پنجره های تاشو، به دلیل مکانیسم خاص خود، فضای بالکن را به یک گلخانه واقعی ،تبدیل می کنند.

در قدیم الایام بدلیل بافت خاصی که منازل مسکونی داشتند؛ داخل هر خانه ای یک گلخانه(اصطلاحا پاسیو) وجود داشت و فضای خاصی را در منازل قدیمی رقم می زد.با گذشت زمان و ساخت و سازهای امروزی با توجه به هندسه خاص آپارتمانها امکان ساخت گلخانه در بخش داخلی محل سکونت عملا وجود نداشت و رفته رفته گلخانه ها و پاسیوها از  نقشه منازل  حذف شد و پاسیو و گلخانه جای خود را به تراس و بالکن داد.

بالکن یا انباری؟

تراس و بالکن هم در ابتدا نقش یک انباری و محل تعبیه کولر و پکیج و… را در آپارتمان ایفا می کرد. اما در ادامه با توجه به  سرعت روز افزون علم و خلاقیت در ساخت و سازهای مسکونی و تجاری، تراس و بالکن، تغییر کاربری داد و به گلخانه های کوچکی در قلب آپارتمان ها مبدّل گشت.

به نظر می رسد اگر بالکن و تراس هیچ استفاده ای هم نداشته باشند؛ جای خالی آن در آپارتمان ها بسیار خالی می باشد.در بدترین حالت ممکن اگر بالکن و تراس به صورت یک انباری هم استفاده شود؛ باز به دلیل اینکه بالکن و تراس مشرف به منظره بیرونی است یک فضای تنفس برای آپارتمان ها و منازل مسکونی می باشد.

واحدهای آپارتمانی بزرگ نیز هر چند بزرگ و فضای دلبازی داشته باشند؛ باز هم نیاز به یک حیاط خلوت دارند و بالکن و تراس جز جدای ناپذیر آپارتمان ها به شمار می روند.

رهایی از صداهای محیط آپارتمان با پنجره تاشو

پنجره های تاشو، صداهای مزاحم پیرامونی را  کاهش می دهد.

مهم ترین دغدغه آپارتمان نشین ها مخصوصا آپارتمانهایی که مشرف به اتوبان ها و خیابان های اصلی هستند،سر وصداهای آزار دهنده ای است که گاه و بیگاه شنیده می شود.

از آن جایی که پنجره های تاشوی جی سان در قسمت نهایی آپارتمان یعنی تراس و بالکن نصب می شود؛ به طبع می تواند  تا حد قابل توجهی از صداهای پیرامونی را کاهش دهد.

گروه صنعتی جی سان در بین پروژه های اجرایی،چندین پروژه را در جوار آپارتمان های مشرف به بزرگراه و اتوبان اجرا کرده است.

پنجره های تاشو، نمای خارجی آپارتمان را زیباتر می کنند.

پنجره های تاشو، بهترین گزینه برای پوشش آلاچیق، باغ رستوران و استراحتگاه های بین راهی هستند.

بالکنی چهار فصل، با پرده شیشه ای جی سان

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *